Zwiększenie męskiej płodności – skuteczne sposoby

Stresujący i niewłaściwy tryb życia, brak snu, złe odżywianie się, nadmierne korzystanie z używek – codziennie słyszymy o tym, jak te czynniki negatywnie wpływają na zdrowie mężczyzny. Jednak oprócz naszego ogólnego poziomu zdrowia oraz kondycji, różne czynniki wpływają również na naszą płodność oraz jakość nasienia. Postaramy przybliżyć się sposoby, które pozwolą w pewnym stopniu zwiększyć płodność, a przy okazji pozytywnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia… oraz libido.

Zwiększenie aktywności fizycznej

Prawie każdy poradnik dotyczący poprawiania samopoczucia oraz zdrowia zaleca zwiększenie aktywności fizycznej czyli po prostu uprawianie jakiegoś sportu. Nie bez powodu. W większości siedzący tryb pracy dużej części społeczeństwa przekłada się negatywnie na zdrowie, a co za tym idzie również na płodność. Uprawianie sportu przekłada się pozytywnie na jakość spermy, gdyż siedzący tryb życia zmniejsza ruchliwość plemników.
Pierwszym krokiem ku zwiększeniu męskiej płodności powinno być w związku z tym zapewnienie sobie pewnej formy aktywności fizycznej – zwłaszcza jeżeli na co dzień prowadzimy siedzący tryb życia.

Eliminacja czynników wywołujących stres

To co dzieje się w naszej głowie przekłada się bezpośrednio na nasz organizm i jakość naszego życia erotycznego. Stres bardzo często jest przedstawiany jako jedna z głównych przyczyn problemów z erekcją. Zła atmosfera w domu lub w pracy, stresujące zdarzenia dnia codziennego – to wszystko wpływa negatywnie na nasz nastrój i jakość życia.
Eliminacja z naszego życia czynników powodujących i wywołujących stres powinna być jednym z kroków na drodze do poprawy naszej płodności.

Dieta

Monotonna, oparta głównie o przetworzone produkty dieta jest wrogiem płodności oraz utrzymania organizmu w dobrym zdrowiu. Jeżeli borykasz się z problemami związanymi z płodnością, to zmiana zwyczajów żywieniowych może być jednym z najprostszych sposób na walkę z problemem.
Dieta powinna być przede wszystkim urozmaicona i zawierać w sobie żywność, która dostarczy organizmowi komplet witamin oraz składników mineralnych. Mięso, warzywa, owoce, produkty zbożowe i zdrowe tłuszcze – to wszystko sprawi, że dostarczymy do naszego organizmu wszystko, co jest mu niezbędne.

Używki

Dwie najpopularniejsze używki – alkohol i papierosy – są niestety wrogiem płodności. I jedna i druga negatywnie wpływa na próby poczęcia dziecka i zostania ojcem. Alkohol i palenie papierosów zmniejszają jakość spermy – maleje liczba plemników oraz zmniejsza się ich ruchliwość. Ale to nie jedyny problem, jaki wiąże się z używkami. Liczne badania wskazują, że tytoń oraz alkohol są jedną z częstszych przyczyn impotencji u mężczyzn. Jeśli nadużywasz tych substancji i chcesz być ojcem – może najwyższy czas znacznie zmniejszyć ich spożycie?

Temperatura ciała

Coś co może wydawać się kwestią dość błahą, jednak w istocie ma duży wpływ na jakość nasienia, to utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała. Staraj się nie nosić zbyt obcisłej bielizny i zapewnić jądrom chociaż minimalny luz – przegrzewanie ich bardzo negatywnie odbija się na jakości Twojej spermy.